c

Cum sociis Theme natoque penatibus et magnis dis parturie montes, nascetur ridiculus mus. Curabitur ullamcorper id ultricies nisi.

1-677-124-44227 184 Main Collins Street, West Victoria 8007 Mon - Sat 8.00 - 18.00, Sunday CLOSED
Follow Us
Image Alt

Neurokinetic Therapy

Neurokinetic Therapy

NTK je terapeutická metóda založená na princípe motorickej kontroly  (MK). Centrum MK je uložené v mozgu cerebellum, ktoré dostáva informácie z limbického systému a tie následne putujú cez mozgovú kôru do chrbtice a ku svalom.

MCC je stimulované prácou svalov, kde pravidelným opakovaním vznikajú pohybove vzory, ktoré môžu to byť funkčné alebo dysfunkčné. S každým opakovaním sa pohybový vzor posilňuje a ak je dysfunkčný vzniká nerovnováha – bolesť – preťaženie – zranenie. Nefunkčné vzory môžu vznikať zlým držaním tela, neprimeranou fyzickou záťažou, ale aj následkom úrazu  alebo operácie, ktoré môžu byť kľudne aj desiatky rokov staré a úspešne zoperované. Telo sa  zahojí, ale mozog si pamätá. Problém totiž je, že mozog vysiela viac signálov do pretažovaných svalov a menej do tých inhibovaných.

Čo robí NKT? Svalovými testami hľadá presné miesto kde vznikla nerovnováha, ktoré svaly su  preťažené a majú zníženú funkciu. Následne sa cieleným cvičením a uvoľnovaním dostávajú späť do rovnováhy.

Po odhalení a odstránení príčiny bolesť mizne okamžite. Je však potrebné pokračovať v určených cvičeniach samostatne,  aby bol vzor plne preučený (trvanie môže byť v rozpätí 2-3 týždňov).

Vhodné pre ľudí s/so:

– chronickými bolesťami,

– občasnými bolesťami (pri niektorých pohyboch),

– svalovymi nerovnováhami.

 

Trvanie jedného cvičenia: 30-60 min.

Cena za 1 cvičenie: 35€,

Miesto: Tréningová Akadémia Miletička – masérňa

NKT tréner: Mgr. Juraj Šikula

Otázky, na ktoré bude potrebné odpovedať pred 1. stretnutím:

  1. Ako dlho máte problemy alebo bolesti?
  2. Kde presne vás bolí?
  3. Čo zhoršuje bolesť?
  4. Čo zlepšuje bolesť?

Vyšetrenie, resp. cvičenie potrebné dohodnúť priamo s trénerom:

Tel.: 0904 061 321, e-mail: jurajsikula9@gmail.com

Náš masér

JURAJ ŠIKULA

Juraj je skúsený masér s kvalifikáciou pre klasickú, športovú a relaxačnú uvoľňujúcu masáž.

Certifikát získal v masérskej škole UNIMAS v roku 2009, pod vedením bývalého lekára československej volejbalovej reprezentácie mužov a družstiev Slávie Bratislava UK MUDr. Jána Jánošdeáka.

Okrem uvedených masáži Juraj ovláda metódu Neurokinetic Therapy a Kinesio taping.