c

Cum sociis Theme natoque penatibus et magnis dis parturie montes, nascetur ridiculus mus. Curabitur ullamcorper id ultricies nisi.

1-677-124-44227 184 Main Collins Street, West Victoria 8007 Mon - Sat 8.00 - 18.00, Sunday CLOSED
Follow Us
Image Alt

Neurokinetic Therapy

Neurokinetic Therapy

NTK je terapeutická metóda založená na princípe motorickej kontroly (MK). Centrum MK je uložené v mozgu cerebellum, ktoré dostáva informácie z limbického systému a tie následne putujú cez mozgovú kôru do chrbtice a ku svalom.

MCC je stimulované prácou svalov, kde pravidelným opakovaním vznikajú pohybove vzory, ktoré môžu to byť funkčné alebo dysfunkčné. S každým opakovaním sa pohybový vzor posilňuje a ak je dysfunkčný vzniká nerovnováha – bolesť – preťaženie – zranenie. Nefunkčné vzory môžu vznikať zlým držaním tela, neprimeranou fyzickou záťažou, ale aj následkom úrazu  alebo operácie, ktoré môžu byť kľudne aj desiatky rokov staré a úspešne zoperované. Telo sa  zahojí, ale mozog si pamätá. Problém totiž je, že mozog vysiela viac signálov do pretažovaných svalov a menej do tých inhibovaných.

Čo robí NKT? Svalovými testami hľadá presné miesto kde vznikla nerovnováha, ktoré svaly su  preťažené a majú zníženú funkciu. Následne sa cieleným cvičením a uvoľnovaním dostávajú späť do rovnováhy. Po odhalení a odstránení príčiny bolesť mizne okamžite. Je však potrebné pokračovať v určených cvičeniach samostatne,  aby bol vzor plne preučený (trvanie môže byť v rozpätí 2-3 týždňov).

Vhodné pre ľudí s/so:

  • chronickými bolesťami
  • občasnými bolesťami (pri niektorých pohyboch)
  • svalovymi nerovnováhami

Otázky, na ktoré bude potrebné odpovedať pred 1. stretnutím:

  1. Ako dlho máte problemy alebo bolesti?
  2. Kde presne vás bolí?
  3. Čo zhoršuje bolesť?
  4. Čo zlepšuje bolesť?

Maséri:

Juraj Šikula

TimJurajSikula

Cena:

  • 35€ – 35-60 min.

Ďalšie informácie: